Uroczystość Objawienia Pańskiego

Dzisiejszy dzień 6 stycznia to Uroczystość Objawienia Pańskiego. W polskiej tradycji nazywana również Świętem Trzech Króli.

Pokłon Mędrców ze Wschodu złożony Dziecięciu Jezus, które jest opisany w Ewangelii przez św. Mateusza (Mt 2, 1-12) jest symboliką pokłonu świata pogan, wszystkich ludzi, którzy klękają przed Bogiem Wcielonym. Jest to jedno z najstarszych świąt w Kościele. Trzej królowie najprawdopodobniej byli astrologami, którzy ujrzeli gwiazdę – jako znak narodzin Króla. Jednakże pozostaje tajemnicą, jak stała się ona dla nich czytelnym znakiem, który to spowodował ich daleką i niebezpieczną podróż, aż do Jerozolimy.

źródło: https://brewiarz.pl/czytelnia/swieci/01-06.php3

Dzisiaj w naszym kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę. Również dziś na Mszy św. o godz. 10:00 uczniowie z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego z Hutek przedstawią jasełka. Z Panią Dyrektor, Nauczycielami i uczniami ze szkoły z Hutek zapraszamy wszystkich parafian na jasełka do naszego kościoła. 🙂