Uroczystość Wszystkich Świętych

Dzisiaj tj. 1 listopada w Kościele obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu Kościół oddaje cześć tym wszystkim, którzy weszli już do chwały nieba, natomiast nam – wiernym pielgrzymującym jeszcze na ziemi, wskazują drogę, która prowadzi do świętości. Przypomina nam także prawdę dotyczącą naszej wspólnoty ze Świętymi, którzy otaczają nas opieką.

W tym dniu odwiedzamy groby naszych bliskich zmarłych – zapalamy na nich znicze, zanosimy piękne kwiaty. Pamiętajmy również o nich w naszych modlitwach, odmawiając nad ich grobami „wieczny odpoczynek…”, bo przecież nasza modlitwa jest nieocenionym darem miłości dla nich.

Poniżej piękne wykonanie litanii do Wszystkich Świętych. Serdecznie zapraszamy do wysłuchania.